marți, 18 ianuarie 2011

Te vad privind adanc in fiecare umbra,
Si vocea iti aud soptind involuntar.
Alta esenta, intunecata, sumbra,
Trecand prin veacuri cu-n zambet solitar.

Corupt de soarta unei vieti patate,
Impovarata cu o rautate sfanta.
Un suflet cu trairi asfixiate
Si spulberat de o promisiune franta.

Momiti spre libertatea absoluta,
Dar inselati pe cai nenumarate.
Condusi spre-adanc de Mila nevazuta,
Spre-a deveni creatii necreate...

Tu, joaca de lumini abandonate,
Un spirit viu cu trup abstractizat,
Iar eu...libov si chin si vanitate
Expuse-ntr-un suras cicatrizat...

Niciun comentariu: